Ľadová káva ako pravé letné osvieženie

Väčšina milovníkov kávy si dopraje aspoň jednu šálku každý deň. Mnohí však v takéto teplé letné dni zvažujú, či je tou správnou voľbou a preferujú jej studenú verziu, pretože je skvelým osviežením. Ľadová káva je zároveň jednoduchý a nenáročný drink a jej prípravu zvládne za pár minút naozaj každý.

Špecifikom tohto drinku je, že v jeho popredí je káva, pričom ju ostatné ingrediencie skvelo dopĺňajú. Možno si položíte otázku, prečo tam pri toľkých prísadách nemôžete jednoducho zamiešať lacnú kávu. Vedzte však, že je stále lepšie používať tú kvalitnejšiu, pretože rozdiel v chuti je naozaj badateľný. Preto vám prinášame recept na toto letné osvieženie s použitím našej kvalitnej Corso Verona Caffe.

Potrebujeme:

  • Corso Verona Caffe Espressivo
  • Ľad
  • Mlieko (okrem klasického je vynikajúce aj mandľové, sójové či kokosové)
  • Vanilková zmrzlina
  • Trstinový cukor (podľa chuti)
  • Šľahačka alebo čokoládovy topping na ozdobenie

Postup:

Pripravíme si Corso Verona Caffe Espressivo na spôsob espresso a necháme vychladnúť. Nalejeme ho do shakera spolu s cukrom (podľa chuti) a pridáme kocky ľadu. Tieto prísady zmiešame, až kým sa nám nevytvorí pena. Pokiaľ nemáme shaker, tak ho môžeme nahradiť ručným mixérom. Ďalej si do pohára pripravíme pár kopčekov vanilkovej zmrzliny s tromi kockami ľadu a pomaly na ne zmiešanú kávu vylejeme tak, aby sa na vrchu zachovala pena. Doplníme studeným mliekom. Hotový drink môžeme dozdobiť šľahačkou alebo čokoládovým toppingom.

A na záver – dobrú chuť! 

2017-08-16T18:23:19+02:00